Ako vybrať vhodný kotol na ohrev vody a kúrenia ? Radí vodoinstalatér ..

Uvažujete o plynovom kotly? Pokiaľ nemáte úplnú istotu v tom prípade si zavolajte na pomoc skúseného vodoinštalatéra. Pretože pojem ako kvalitný vodoinštalatér je žiaľ v dnešnom svete naozaj unikát. Avšak vodoinštalatér Bratislava je rozhodne tým správnym riešením pokiaľ sa nachádzate niekde v okolí.

Poďme teda k veci a podstate tohto blogu. Plynový kotol je vhodným systémom pre vykurovanie. Premyslite ešte, aké konkrétne zariadenie bude pre vaše účely najlepšie. Neviete aké vybrať? Poradíme Vám. Plynové kotly a ich hlavné výhody Plynové kotly sú medzi užívateľmi stále rozšírenejšie. Predstavujú pohodlné vykurovanie, prípadne pohodlný ohrev vody. Oceníte aj jednoduchú reguláciu a celkovo ich jednoduchú obsluhu. Z ďalších výhod vykurovania plynom je predovšetkým ekologická stránka a vysoká výhrevnosť zemného plynu. Zhotovením nového plynového kotla klesnú vaše výdaje na vykurovanie. Moderné plynové kotly sú taktiež efektívnejšie.

vodoinstalater bratislava

Aký druh plynového kotla vybrať? Rozhodli ste sa pre plynový kotol? Existuje však viac druhov plynových kotlov. Aký bude pre vaše účely najlepší? Rozlišujeme tri základné druhy - kondenzačný, stacionárny a závesné. Najprepracovanejším a predovšetkým najúspornejším zariadením je kondenzačný kotol. Má najlepší systém spaľovania plynu, ktorý momentálne nájdete na trhu. Jeho cena je vyššia, ale návratnosť investície je do niekoľko rokov, zhruba do 5 - 6 rokov. Lepšie totiž dokáže využiť vzniknuté teplo.

Kondenzačné plynové kotle postupne nahradzujú klasické teplovodné kotly. Tie majú síce nižšiu cenu, ale spotreba energie je u nich vyššia. Preto sa to z dlhodobého hľadiska nevyplatí. Dnes sa odporúčajú využívať len vo starých domoch, v ktorých by stavebné úpravy potrebné pre fungovanie kondenzačných kotlov boli až príliš nákladné. Plynové kotle rozdeľujeme ďalej na stacionárne a závesné. Výhodou závesných kotlov je, že šetria miesto. Do rodinných domov sa volia na prvé miesto častejšie. Môžete ich umiestniť všade kam ich ide pripojiť k odvodu. Stacionárne kotle si zvoľte v prípade, že máte k dispozícií samostatnú technickú miestnosť. Ich hlavná výhoda spočíva práve vo väčšej konzistencii a životnosti.

Na koniec výber plynového kotla nepodceňujte. Ale, pokiaľ vezmete do vážnosti všetky reálne a definičné aspekty, budete mať rozhodne ekologický plynový kotol, ktorý vám zaistí taktiež aj vysnívanú a stálu požadovanou tepelnú pohodu a zároveň budete mať možnosť sa podieľať na zlepšovaní životného prostredia tou najprimeranejšou cestou.

instalater

Pred kúpou plynového kotla si vytvorte prehľad o jednotlivých typoch zariadení a rozhodne samozrejmosťou by pre vás mala byť aj konzultácia s odborníkom, zvlášť pokiaľ ste v tejto oblasti nováčik a nie ste žiadny „zdatný“ kutil na úrovni.

Vodoinštalatér pre niekoho "obyčajná" pitná voda

Čistenie studní a ich dezinfekcii. Na Slovensku je totiž ešte stále veľké množstvo ľudí, využívajúcich ako zdroj pitnej vody studňu. Nebezpečné látky sa do nej môžu dostať mnohými inými spôsobmi, nielen prívalmi vôd pri povodniach. Snaha ušetriť náklady a čas vedie majiteľov rodinných domov k lacnému prístupu k vlastnému zdroju pitnej vody, nakoľko sa im na pohľad javí ako čistá. Vodoinštalatér Zdanie však klame. Dezinfekcií studní by sme mali venovať náležitú pozornosť, v opačnom prípade by si to veľmi rýchlo mohol odniesť zdravotný stav celej rodiny hlási vodoinštalatér bratislava. Na Slovensku sú pre účely pitnej vody využívané podzemné – 82,2% a povrchové vody – 17,8%. Najkvalitnejším zdrojom vody je podzemná voda. Hoci Slovensko disponuje bohatými zásobami podzemných vôd, nevýhodou je ich nerovnomerné rozloženie s čím súvisí aj ich nedostupnosť v niektorých regiónoch. Napríklad v bratislavskom, trnavskom a nitrianskom kraji sú na zásobovanie pitnou vodou vďaka Žitnému ostrovu využívané iba podzemné zdroje. V ostatných krajoch sú využívané podzemné i povrchové zdroje vody. Kvalitu pitnej vody na Slovensku sleduje Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a 36 regionálnych úradov verejného zdravotníctva v rámci výkonu štátneho zdravotného dozoru a v rámci monitorovania kvality pitnej vody u spotrebiteľa a inštalatéra. Aj napriek tomu, že slovenská voda je kvalitná a pravidelne kontrolovaná je pravda, že nie každý používa túto kvalitnú a kontrolovanú vodu a môže riskovať svoje zdravie. Jedná sa hlavne o individuálne zdroje vody, čiže voda z vlastných studní. Priemerná štvorčlenná rodina za rok spotrebuje asi 150 až 200 tisíc litrov vody. vodoinštalatér bratislava V rodinnom dome však treba k bežnej spotrebe pripočítať ešte starostlivosť o záhradu a ďalšie náklady, takže hladina celkového rozpočtu za vodu siaha až k tisícu eur. Za posledných 20 rokov sme sa vďaka neustálemu zdražovaniu vodného i stočného naučili šetriť. Inštalatér ráta spotrebu vody na osobu 87,9 litra. Napriek tomu platíme stále viac. A zdražovaniu rozhodne nie je koniec . Dôsledkom tohoto je stále viac záujemcov o ekonomicky výhodnejšie rešenie využívania vody v domoch. Ak máte akékoľvek pochybnosti o kvalite vašej vody môžete si ju nechať skontrolovať v akreditovanom laboratóriu. Kontaktujte svojho ištalatéra. Rozbory vody vykonávajú špeciálne laboratóriá Štátneho zdravotného ústavu alebo podniky vodárníenter image description here a kanalizácií v každom okresnom meste. enter image description here

enter image description here